راهنمای خرید, علمی مهندسی, گاتر

گاتر مخفی + روش نصب !

گاتر مخفی

گاتر مخفی :

گاتر مخفی (Hidden slot drain) ، به نوعی گاتر از جنس پلی پروپیلن گفته می شود که به صورت کامل در زیر سنگ یا سرامیک کف اجرا می شود که جمع آوری آب در آن به صورت خطی در راستای طول گاتر بوده و این امر توسط شیار 8 میلیمتری تعبیه شده روی درپوش گاتر مخفی انجام می شود و این صورت است که آب ناشی از شست و شو یا آب سر ریز محوطه از طریق شیار 8 میلیمتری به داخل بدنه گاتر ریخته و سپس از طریق لوله فاضلاب خارج می شود .

ویژگی های گاتر مخفی

  • قابلیت اتصال به لوله فاضلاب در سایز 85 میلیمتر از کف و 63 میلیمتر از اطراف بدنه ها .
  • نیاز به قطعه ی اتصال واسط برای اتصال به لوله فاضلاب .
  • دارای ته بند ، برای مسدود سازی انتهای کانال مخفی .
  • درپوش مخفی طرح شیار دار از جنس پلی پروپیلن درجه یک .
  • نیاز به چسب پلی اورتان برای آب بندی درزها و اتصالات .
  • بدنه ی نیم دایره، قابلیت انتقال سریع آب و عدم تشکیل رسوب و لجن در کف کانال.

جنس گاتر مخفی :

جنس بدنه گاتر مخفی همانند مابقی گاتر های تولیدی پرشین گاتر و مطابق با استانداردهای EN1433 روز اروپا از جنس پلی پروپیلن درجه یک و غیر بازیافتی می باشد ، از طرفی دیگر جنس درپوش گاتر هم مانند اکثر گاتر های استخری از پلی پروپیلن مرغوب و درجه یک می باشد که در دو رنگ مشکی و طوسی روشن تولید می شوند .

ابعاد گاتر مخفی :

گاتر مخفی با توجه به ابعاد استخر (عرض و طول) یا محل مورد استفاده مانند (دور جکوزی ، حمام و سرویس بهداشتی) ، در دو مدل با عرض 13 و ارتفاع 6 سانتیمتر و عرض 13 و ارتفاع 11 سانتیمتر تولید می شوند .

مزایای گاتر مخفی :

از مزایای گاتر مخفی می توان به استفاده در سرویس های بهداشتی ساختمان ها اشاره کرد که مورد استفاده قرار می گیرد و معمولاً از جنس پلی پروپیلن ساخته می شوند، برای طول های بزرگ تر از یک متر کاربرد داشته و با توجه به اینکه سیستم قطعه قطعه دارند و به صورت نر و مادگی می توان طول گاتر را افزایش داد، مناسب دور استخر یا فضاهای مشابه هستند . همچنین قیمت گاتر مخفی سرامیک خور یا سنگ خور ، در مقایسه با کفشور خطی استیل بسیار به صرفه است و برای مسیرهای با متراژ زیاد کاربرد و صرفه اقتصادی بسیاری دارد .

نکاتی در خصوص نصب گاتر مخفی :

1. اتصال انتهایی به بدنه به صورت فاق و زبانه می باشد .

گاتر مخفی

2. جهت آب بندی نقاط اتصال از چسب پلی اورتان استفاده شود .

3. با توجه به تعداد خروجی در هر خط لازم است ، کف بدنه گاتر مخفی در نقاط مشخص شده با گرد بر برداشته شود و به خروجی متصل شود .

4. بدنه گاتر قابلیت اتصال به شکل L و T را دارند .

5. با توجه به ماهیت گاتر مخفی که بدنه گاتر کاملا دفن می شود ، ضخامت سنگ یا سرامیک و ارتفاع بدنه ( ارتفاع 6 و 11 سانتیمتری) در زمان نصب باید درنظر گرفته شود .

گاتر مخفی

6. مطابق تصویر فوق ، نواحی مشخص شده در درپوش مخفی را آغشته به چسب می کنیم ، سپس سنگ و یا سرامیک را از دو طرف بر روی درپوش مخفی قرار می دهیم ، به طوری که در انتهای یک شیار مستقیم 8 میلیمتر نمایان شود .

گاتر مخفی

7. جهت نظافت داخل کانال باید هر چند متر یک دریچه بازدید داشته باشیم . پیشنهاد می شود که این دریچه بر روی خروجی فاضلاب قرار گیرد . برای تعبیه دریچه بازدید ، کافی است که درپوش مخفی را به صورت برعکس قرار دهیم ، طول این درپوش بازدید می تواند 25 یا 50 سانتیمتر باشد .

گاتر مخفی

8. ابعاد سنگ یا سرامیک باید به اندازه درپوش (عرض 12.5 سانتیمتر و طول 25 یا 50 سانتی متر) برش و سایز شود .

9. محل مشخص شده می بایست با دریل سوراخ شود (M8) و همینطور سنگ یا سرامیک سایز شده با مهره ی استیل M8 در محل معین شده قرار دهیم .

10. زاویه دید درپوش را حذف می کنیم ، محل مشخص شده را با چسب پلی اورتان آغشته می کنیم ، سپس سنگ و یا سرامیک را بر روی درپوش مخفی می چسبانیم .

ویدئو معرفی گاتر مخفی :

این مقاله حاصل یک دهه فعالیت و تجربه تیم فنی گروه پرشین گاتر می­باشد و همکاران ما  تمامی این ویژگی­ها را در محصولات این شرکت اجرایی نموده اند تا راحتی و امنیت را برای کابران عزیز فراهم نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *