سبد خرید
روش نصب گریل استخر

2 روش نصب گریل استخر

روش نصب گریل استخر ، در این مقاله به طور کامل به معرفی انواع گریل های استخر تولیدی پرشین گاتر  و روش نصب گریل استخر آن اشاره خواهیم کرد , امید است با مطالعه این قسمتی گوشه ای از ابهامات و سوالات شما عزیزان برطرف شوند و به خوبی روش نصب گریل استخر را فرا گیرید.

روش نصب گریل استخر به زبان ساده :

در نحوه نصب گریل استخر به این روش بصورت ساده ترین حرکت میتوان گریل استخر را بر روی نبشی از پیش تعیین و آماده شده قرار داد و از آن استفاده کرد.

روش نصب گریل استخر :

روش نصب گریل استخر :یک گریل استخر برای ساختار استخر شنا با قرار دادن چندین میله گریل استخر در یک موقعیت مرتفع بالاتر از ناودان که به موازات لبه استخرها شامل هرگونه انحنا ساخته شده است. میله های گریل استخر انحنای لبه استخر را دنبال می کنند.

 

استخر پرشین گاتر

وقتی در موقعیت مرتفع قرار می گیریم، میله های گریل استخر ای موازی با هم چفت می شوند و از بین میله های گریل استخر ای موازی سوراخ می شود.

یک پیچ نگهدار گریل استخر از طریق تمام میله های گریل از جمله انحنای لبه استخر قرار می گیرد و پیچ و مهره ها در آن محکم می شوند.

پس از آن، واحد مونتاژ شده از میله های گریل استخر شده به داخل ناودان کاهش می یابد تا با سطح عرشه و سطح آب یکنواخت باشد.

گریتینگ بصورت سفارشی از پلیمر درجه دریایی ساخته می شود و برای مقاومت در برابر سخت ترین شرایط آبزی از نظر محیطی تثبیت می شود.

پوسیدگی، تغییر رنگ یا لایه لایه شدن پوست نخواهد داشت. حتی ضربات مکرر از چکش سنگین نیز گریتینگ را نمی شکند.

گریتینگ در برابر خرد شدن و ترک خوردگی مقاومت می کند و در صورت ارائه مواد شیمیایی سخت در استخر بدون تغییر باقی می ماند.

علاوه بر این، گریتینگ استخر شنا در برابر اثرات بدترش اشعه ماورا بنفش مقاومت می کند و مات نمی شود.

سطح پایین نگهداری و تعمیرات باعث از بین رفتن و اصلاح مجدد به دلیل هوازدگی و خراب شدن می شود و به راحتی تمیز می شود.

گریتینگ دارای پوشش مات مقاوم در برابر لغزش در هر دو طرف برای پنهان کردن خراش ها و خراش ها است.

سیستم های گریتینگ یک راه حل طولانی مدت برای تعویض اتاق، امکانات ورزشی، کاربردهای صنعتی و از همه مهمتر، زهکشی محیطی در استخرهای شنا و اطراف آن، آب و امکانات آبی است.

روش نصب گریل استخر : ابتدار عرض جوب را تعیین کرده و سپس بصورت سنتی با سنگ و کاشی کف و دیواره آن را میسازیم و به سمت خروجی فاظلاب شیب میدهیم ( در این روش بصورت سنتی احتمال شکستن و کدر شدن کاشی بسیار بالا هست از این رو از کانال پیش ساخته , گاتر جایگزین سنگ وکاشی بدنه شده است) .

با توجه به طول و عرض استخر مورد نظر عرض جوب معمولا 14 سانت و یا به بالا میباشد تا جوابگوی آب سر ریز استخر باید و دچار بروز مشکل نشود.

بعد از ساخت جوب با سنگ و کاشی باید برای جوب خود نبشی حداقال 1.5 تا 2 سانتی در نظر بگیریم تا بتوانیم گریل استخر خود راه بر روی نبشی قرار داده و از آن استفاده کنیم. در روش نصب گریل استخر اگر نبشی قرار ندهیم گریل داخل جوب میوفتد و کارایی ندارد.

روش نصب گریل استخر : در این روش برای روش نصب گریل استخر نیازی به ساخت جوب بصورت سنتی با سنگ و یا سرامیک نیست  و از گاتر استفاده میشود.

برای روش نصب گریل استخر با گاتر باید ابتدا محل مورد نظر خود را مشخص نموده و با توجه به عرض و ارتفاع گاتر خود حفاری را انجام داده و گاتر را در آن محل که متشکل از بتن هست غرق میکنیم تا بصورت تراز با سنگ یا سرامیک کف قرار گیرد.

گریل استخر چیست ؟

گریل استخری یک نوع گاتر با درپوش یا همان درپوش می باشد. گریل استخری برای جمع آوری آب دور استخر و جکوزی ها و فضاهای مختلف و اماکن ورزشی استفاده می شود. گریل استخری روی کانال آب دور استخرها و جکوزی ها و دیگر محیط جهت هدایت و جمع آوری قرار میگیرد و برای جمع آوری آب سرریز استخر و جکوزی و حوضچه ها همیشه یک کانال دور فضای استخر ایجاد میشود و روی آن از گریل استخری استفاده می شود که انواع گوناگونی با توجه به ساختار و جنس مواد اولیه ی تشکیل دهنده دارند.

جنس این محصولات عمدتا  از PP یا UPVC می باشد. امروزه در بسیار موارد کانال آب دور استخر و جکوزی و … نیز به صورت پیش ساخته است که مزایای بیشتری نسبت به کانال هایی دارد که با سنگ ساخته می شوند.

البته در فضاهایی که استخر یا جکوزی به شکل دایره ای یا بیضی (داری منحنی) شکل هستند به ناچار باید کانال دور آن با سنگ ساخته شود و سپس روی آن گریل استخری انعطاف پذیر قرار می دهیم تا بتوانیم آن را به صورت دایره ای و با انحنا اجرا کنیم.

3 پرشین گاتر

انواع گریل های دور استخری :

انواع مختلفی از این گریل در بازار موجود است که با توجه به نیاز پروژه ها از میان آنها گریل مورد نظرتان را انتخاب می کنید. گریل ها می توانند از نظر جنس ، ابعاد( عرض و ارتفاع ) ، شکل ظاهری ، کاربرد و غیره به انواع مختلفی دسته بندی شوند.

گریل های استخری می‌توانند بدون بدنه پیش ساخته مورد استفاده قرار گیرند. همچنین از مدلهای صنعتی یا گریل های فلزی می توان در فضاهایی مثل پارکینگ از گریل های چدنی , پلی آمید یا گالوانیزه نیز استفاده نمود.

البته باید در نظر داشت در مواردی که بخواهیم از گریل در فضایی استفاده کنیم که احتمال عبور اتومبیل وجود داشته باشد، حتما می بایست گریل را همراه با کانال پیش ساخته مورد استفاده قرار دهیم در این حالت گریلها به بدنه ی کانال توسط پیچ ثابت می شوند و همین امر از آسیب دیدن گریل یا سنگ اطراف آن در اثر ضربه و عبور اتومبیل، جلوگیری می کند.

و در مواردی که گریل ها در محیط بیرونی و در معرض تابش مستقیم نور خورشید باشند باید از نوع UPVC استفاده شود , در گریل های UPVC به خاطر نوع مواد اولیه تشکیل دهنده در صورت استفاده در محیط بیرونی مشکلی در فرم ساختار آن پیش نخواهد آمد و مقاومت بسیار بالایی در محیط های بیرونی دارند .

نکته : در فضاهای باز از گریل استخری با جنس UPVC برای جکوزی و استخر استفاده می شود و در فضاهای داخلی و بسته از جنس PP استفاده می شود.

کاربرد های گریل استخر چیست ؟

گریل های استخری در ساخت جکوزی و استخر به کار می روند.

از گاترهای استخری و گریتینگ ها برای دور استخرهای داخلی و بیرونی استفاده می شود. گریل های استخری با هر نوع فرم مدل استخری قابل انطباق می باشند. در استخر های مستطیلی و گوشه دار و همچنین دارای انحنا و زاویه کاربرد دارند.

ظاهر گریل های استخری :

در هنگام ساخت استخرها فاکتورهای زیادی در طراحی نقش دارند ولی ایجاد امنیت و زیبایی نیز یکی از مهمترین نکات در ساخت استخر می باشد. سطح خیس کنار استخرها باعث سر خوردن می شود به همین دلیل با نصب گریل استخر در اندازه لازم از این مشکل جلوگیری می شود. از دیگر مزایای این محصول میتوان به بادوام بودن، مقاوم بودن در برابر لیز خوردن افراد، راحت تمیز شدن و تنوع در رنگ و مدل های این محصول اشاره کرد.

طراحی گریل استخر :

طراحان و تولید گریل استخری و درپوش استخر معمولا توسط افراد بسیار ماهر در این زمینه انجام می شود. گروه صنعتی پرشین بعنوان تولید کننده در این زمینه به زیبایی و دکوراسیون استخر نیز به اندازه ایجاد امنیت و همچنین دوام و ماندگاری محصول اهمیت می دهند.

با استفاده از این بلاگ میتوان به درستی برای خرید گریل استخر اقدام نمود. قیمت گریل استخر به جنس درپوش آن بستگی دارد.

انواع گریل استخری :

گریل استخری طرح آجدار

این گریل ها طرح آجدار از جنس پلی پروپیلن (PP) می باشد که در عرضهای 14,  18 ، 20 ، 25 و 30 سانت است و دارای ضخامت 2 سانتی متر است. در این مدل همه طرح ها بصورت دو پین می باشند.

روش نصب گریل استخر مدل آجدار مانند مابقی گریل ها باید بر روی نبشی از پیش آماده شده قرار بگیرد.

 

گاتر گریل استخر آجدار 14 سانت 2

روش نصب گریل استخر

 

گریل استخری با طرح فنری

این گریل از جنس ABS بوده و در عرضهای 18 ، 20 ، 25 و 30 سانتی متر می باشد و دارای ضخامت 2.5 سانتی متر با طرح فنری است و همچنین همه طرح ها در این مدل بصورت تک پین می باشند.

در این مدل گریل بخاطر اینکه جنس آن ABS هست از انعطاف پذیری خوبی برخوردار می باشد و با توجه به تک پین بودن برای استخرهای دارای انحنا مناسب می باشد. این گریل چون از جنس ABS است برای استخر و جکوزی در فضاهای بیرون مورد مناسبی هستند. و مناسب استفاده در معرض تابش نور خورشید میباشد .

ارتفاع گریل های طرح فنری و ماشین رو 23 و 25 میلی متر است ولی باقی گریل ها 2 سانتی متر می باشند. پرشین گاتر پیشنهاد دارد که قبل از ساخت بدنه کانال دور استخر یک نمونه از گریل مورد نظرتان را تهیه کنید و در اختیار سازنده کانال قرار دهید تا بعدا مشکلی برای اجرا پیش نیاید.

روش نصب گریل استخر مدل فنری مانند مابقی گریل ها باید بر روی نبشی از پیش آماده شده قرار بگیرد.

 

گاتر گریل استخر فنری 18 سانت 2

روش نصب گریل استخر

 

گریل استخری طرح استپدار :

این طرح مشابه مدل های ایتالیایی بوده و به دلیل جلوگیری از سرخوردن به شکل استپدار ساخته شده است. و در عرضهای 18 ، 20 و 30 سانتی متر می باشد. جنس این طرح از نوع پلی پروپیلن و با رنگ سفید آبی می باشد و ضخامت یا ارتفاع این گریل ها 20 میلی متر است.

روش نصب گریل استخر مدل استپدار مانند سایر گریل ها باید بر روی نبشی از پیش محیا شده قرار بگیرد.

 

گاتر گریل استپدار 18 سانت 2

روش نصب گریل استخر

 

گریل استخری با طرح موج دار :

این گریل از جنس پلی پروپیلن در عرضهای 14 ، 18 ، 20 ، 25 و 30 سانتی متر بوده و با طرح موج دار و رنگ سفید تولید می شود و همچنین همه مدلها در این طرح به صورت تک پین و با ضخامت 2 سانتی متر تولید میشوند.

روش نصب گریل استخر مدل موج  دار مانند بقیه گریل ها باید بر روی نبشی از پیش تعیین شده قرار بگیرد.

 

گاتر گریل استخری موج 25 سانت 2

 

روش نصب گریل استخر

 

گریل استخری با طرح ماشین رو :

این مدل گریل از جنس ABS می باشد و در دو عرض 18 و 20 سانتی متر و با ضخامت 25 میلی متر برای فضاهای پرتردد و ماشین رو استفاده می شود. کاربرد این گریل ها درمجموعه های آبی، محوطه های ویلایی، پارکهای آبی و پارکینگ مجتمع های مسکونی می باشد.

روش نصب گریل استخر مدل ماشین رو یا پر تردد مانند مابقی گریل ها باید بر روی نبشی از جنس سنگ سرامیک و یا آهن از پیش آماده شده قرار بگیرد.

 

گاتر گریل پرتردد 18 سانت 2

روش نصب گریل استخر

 

گریل استخر با طرح پولکی :

این مدل گریل از جنس ABS می باشد و در دو عرض 18 و 20 سانتی متر و با ضخامت 20 میلی متر برای فضاهای کم تردد و تردد نفر  استفاده می شود. کاربرد این گریل ها درمجموعه های آبی، محوطه های ویلایی، پارکهای آبی و پارکینگ مجتمع های مسکونی می باشد.

روش نصب گریل استخر مدل پولکی مانند مابقی گریل ها باید بر روی نبشی از جنس سنگ سرامیک و یا آهن از پیش آماده شده قرار بگیرد.

 

گاتر گریل استری پولکی 20 سانت 2گاتر گریل استری پولکی 18 سانت

مزایای گریل استخری :

مهمترین مزایای استفاده از کانال با گریل استخری پیش ساخته نصب سریع و آسان ، آب بندی کامل، قدرت هیدرولیکی و جمع آوری بیشتر آب به دلیل سطح صیقلی داخل کانال پیش ساخته، کیفیت ، دوام و استحکام بالا و زیبایی و دکوراتیو بودن میباشد.

گریل استخری با جنس های پی وی سی ، پلی پروپیلن ، ای بی اس ، پلی آمید و استیل ساخته میشود. عرض آن از 13 سانتیمتر تا 30 سانتیمتر متغیر است و کیفیت انها نیز بسیار متفاوت است.

گریل های استخری عرض کم تک پین هستند و گریل هایی که عرض بیشتری دارند دوپین سه پین و چهار پین هستند.

گریل استخری جنس پلی پروپیلن مدل استاپر دار دارای استاپر یا برجستگی هایی است که مانع از لیز خوردن افراد دور استخر میشود و میتوان از آنها در استخرهای چهار فصل استفاده کرد و گریل استخری پی وی سی نیز بیشتر در استخرهای سرپوشیده استفاده میشود.

جنس ای بی اس نیز قیمت پایین تری نسبت به انواع دیگر گریل دارد و در استخرهای عمومی بیشتر استفاده میشود که صرفه اقتصادی برای سازندگان استخر در اولویت است.

برای اینکه انتخاب مناسبی از این محصول داشته باشیم باید به عواملی مانند ابعاد استخر و میزان سرریز آب استخر توجه کرد. امروزه بسیاری از مهندسان ساختمان گریل استخری با جنس استیل هم استفاده میکنند زیرا معتقند علاوه بر زیبایی و دکوراتیو بودن مقاومت و طول عمر بالاتری نیز دارد.

در این مقاله بصورت کامل با روش نصب گریل استخر به دو صورت سنتی و مدرن آشنا شدید .

برای روش نصب گریل استخر با متدهای نوین و بروز با کارشناسان پرشین گاتر در ارتباط باشید.
شعار مجموعه ما روش نصب گریل استخر آسان با پرشین گاتر.

با کمک این متن میتوانید به درستی برای خرید گریل استخر اقدام کنید. قیمت گریل استخر به موارد بسیاری از جمله جنس و ساختار درپوش بستگی دارد.

گاتر : گاتر به کانال هدایت آبهای سطحی جوی و آبراه ه­ای پیش ساخته از جنس پلاستیک، استنلس استیل و یا بتن پلیمری بوده که جهت جمع آوری آبهای سطحی در محیط­های مختلف از جمله پارکینگ، خیابان های شهری، بزرگراه­ ها ، فرودگاه ­ها ، بنادر ، موتورخانه ، کف سوله کارخانجات، آشپزخانه صنعتی، دور استخر، بام، تراس، کارواش ، سرویس بهداشتی و …استفاده می­ شود گاتر میگویند .

برای معرفی هرچه بهتر انواع گاتر و آشنایی تخصصی با هریک از محصولات گاتر با ما در این مقاله همراه باشید. بطور خلاصه برای معرفی انواه گاتر میتوان به گاتر های پلی آمید , چدنی , پلی پروپیلن و گاتر فلزی اشاره کرد.

با کمک این متن میتوانید به درستی برای خرید گاتر , خرید کانال پیش ساخته اقدام کنید. قیمت گاتر یا کانال هدایت آب به موارد بسیاری از جمله جنس و ساختار درپوش بستگی دارد.

گریل نیز درپوش این کانال هاست که بسته به نوع کاربری و محل استفاده از گاتر می­تواند انواع مختلفی داشته باشد. در گذشته این مسیرهای آب در محیط­های ساختمانی با استفاده از سنگ، سرامیک و یا ملات و بتن ساخته می­شد که علاوه طولانی بودن زمان ساخت، فاقد کیفیت لازم بودند و نظافت آنها بسیار مشکل بود.

در گذشته زمانی که گاتر طراحی و تولید نشده بود , برای جمع آوری و هدایت آبهای سر ریز استخر و یا منازل از گریل استخر استفاده میکردند . روش نصب گریل استخر به این شکل است که ابتدا با سنگ و یا سرامیک جوب هایی طراحی و ساخته میشد که در عرض های استاندارد 14 , 18 , 20 , 25 , 30 سانت و با ساخت نبشی میتوان گریل استخر را نصب و روی آن قرار داد که البته این روش در حال حاضر با معرفی شدن گاتر تا حدود زیادی از جوب های سنتی یا ماسونری به علت استحکام و عدم آب بندی درست تا حد زیادی با گاتر جایگزین شدند .

یکی از دلایل جایگزینی گاتر با گریل میتوان به روش نصب گاتر نیز اشاره نمود که در مقایسه با روش نصب گریل استخر بسیار ساده , نصب گاتر آسان و به صرفه میباشد و از جهت آب بندی نسبت به جوب های سنتی بسیار قابل اعتماد تر میباشد.

البته امروزه به علت تفاوت گریل استخر در عرض و طراحی آن , خرید گریل استخر پا برجا میباشد و برای ساخت استخر از موارد ضروری میباشد. پله استخر هم از مواردی میباشد که در کنار گریل استخر برای زیبا دادن هرچه زیبای محیط استخر کمک شایانی میکند .

این مقاله حاصل یک دهه فعالیت و تجربه تیم فنی گروه پرشین گاتر می­باشد و همکاران ما  تمامی این ویژگی­ها را در محصولات این شرکت اجرایی نموده اند تا راحتی و امنیت را برای کابران عزیز فراهم نمایند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال فوری به سراسر ایران

پشتیبانی 24 ساعته

تضمین اصالت کالا

پرداخت 100% امن

×