راهنمای خرید

قیمت گاتر و خرید 3 گاتر پیش ساخته ارزان در استان تهران

گاتر ای بی اس

در این مقاله قصد داریم تا با معرفی گاتر پیش ساخته, قیمت گاتر و خرید 3 گاتر پیش ساخته ارزان در استان تهران را به شما عزیزان در جهت راهنمایی و انتخاب آگاهانه هرچه بیشتر بپردازیم.

با کمک این متن میتوانید به درستی برای خرید گاتر , خرید کانال پیش ساخته اقدام کنید. قیمت گاتر یا کانال هدایت آب به موارد بسیاری از جمله جنس و ساختار درپوش بستگی دارد.

گاتر : گاتر به کانال هدایت آبهای سطحی جوی و آبراه ه­ای پیش ساخته از جنس پلاستیک، استنلس استیل و یا بتن پلیمری بوده که جهت جمع آوری آبهای سطحی در محیط­های مختلف از جمله پارکینگ، خیابان های شهری، بزرگراه­ ها ، فرودگاه ­ها ، بنادر ، موتورخانه ، کف سوله کارخانجات، آشپزخانه صنعتی، دور استخر، بام، تراس، کارواش ، سرویس بهداشتی و …استفاده می­ شود گاتر میگویند .

برای معرفی هرچه بهتر انواع گاتر و آشنایی تخصصی با هریک از محصولات گاتر با ما در این مقاله همراه باشید. بطور خلاصه برای معرفی انواه گاتر میتوان به گاتر های پلی آمید , چدنی , پلی پروپیلن و گاتر فلزی اشاره کرد.

با کمک این متن میتوانید به درستی برای خرید گاتر , خرید کانال پیش ساخته اقدام کنید. قیمت گاتر یا کانال هدایت آب به موارد بسیاری از جمله جنس و ساختار درپوش بستگی دارد.

گریل نیز درپوش این کانال هاست که بسته به نوع کاربری و محل استفاده از گاتر می­تواند انواع مختلفی داشته باشد. در گذشته این مسیرهای آب در محیط­های ساختمانی با استفاده از سنگ، سرامیک و یا ملات و بتن ساخته می­شد که علاوه طولانی بودن زمان ساخت، فاقد کیفیت لازم بودند و نظافت آنها بسیار مشکل بود.

در گذشته زمانی که گاتر طراحی و تولید نشده بود , برای جمع آوری و هدایت آبهای سر ریز استخر و یا منازل از گریل استخر استفاده میکردند . روش نصب گریل استخر به این شکل است که ابتدا با سنگ و یا سرامیک جوب هایی طراحی و ساخته میشد که در عرض های استاندارد 14 , 18 , 20 , 25 , 30 سانت و با ساخت نبشی میتوان گریل استخر را نصب و روی آن قرار داد که البته این روش در حال حاضر با معرفی شدن گاتر تا حدود زیادی از جوب های سنتی یا ماسونری به علت استحکام و عدم آب بندی درست تا حد زیادی با گاتر جایگزین شدند .

یکی از دلایل جایگزینی گاتر با گریل میتوان به روش نصب گاتر نیز اشاره نمود که در مقایسه با روش نصب گریل استخر بسیار ساده , نصب گاتر آسان و به صرفه میباشد و از جهت آب بندی نسبت به جوب های سنتی بسیار قابل اعتماد تر میباشد.

البته امروزه به علت تفاوت گریل استخر در عرض و طراحی آن , خرید گریل استخر پا برجا میباشد و برای ساخت استخر از موارد ضروری میباشد. پله استخر هم از مواردی میباشد که در کنار گریل استخر برای زیبا دادن هرچه زیبای محیط استخر کمک شایانی میکند .

گاتر , کانال پیش ساخته هدایت آبهای سطحی :

کانال هدایت آبهای سطحی جوی و آبراه ه­ای پیش ساخته از جنس پلاستیک،PVC و استنلس استیل و یا بتن پلیمری بوده که جهت جمع آوری آب­های سطحی در محیط­های مختلف از جمله پارکینگ، خیابان های شهری، بزرگراه­ ها ، فرودگاه ­ها ، بنادر ، موتورخانه ، کف سوله کارخانجات، آشپزخانه صنعتی، دور استخر، بام، تراس، کارواش ، سرویس بهداشتی و مورد استفاده قرار میگیرند را گاتر مینامیم.

گریل گاتر یا نیز درپوش این کانال ها است که بسته به نوع کاربری و محل استفاده از گاتر می­تواند انواع مختلفی داشته باشد. در گذشته این مسیرهای آب در محیط­های ساختمانی با استفاده از سنگ، سرامیک و یا ملات و بتن ساخته می­شد که علاوه طولانی بودن زمان ساخت، فاقد کیفیت لازم بودند و نظافت آنها بسیار مشکل بود به نوع از جوب ها , جوب های سنتی یا ماسونری گفته میشوند که امروزه هم در ساخت و ساز نقش بسزایی دارند.

همچنین درپوش­های این کانال ها اغلب سنگ های برش خورده یا سوراخکاری شده یا درپوش های آهنی بودند که به دلیل ساخت غیر اصولی دچار شکستگی و  تخریب می­شدند. حال با توجه به تنوع و کثرت برندها و مدل­های کانال­های موجود در بازار کشور، کدام کانال و درپوش  جوابگوی نیازهای ما خواهد بود و کانال پیش ساخت ه­ی مناسب چه ویژگی­های باید داشته باشد؟ در ادامه ای مقاله ما قصد داریم راهنمای جامعی برای معرفی قیمت گاتر و خرید 3 گاتر پیش ساخته ارزان در استان تهران بپردازیم.

قیمت گاتر و خرید 3 گاتر پیش ساخته ارزان در استان تهران

ویژگی­های گاتر مناسب چیست :

استقرار مناسب:  گاتر­ها باید به طور مناسب در ملات و مصالح قرار گرفته و دفن شده و بدون حرکت باقی بمانند تا دچار شکستگی و تخریب نگردند. برای این منظور در اطراف گاتر باید زائده و قسمت­هایی وجود داشته باشد تا از حرکت گاتر جلوگیری نموده و آن را به طور کامل فیکس و ثابت نگه دارد. همچنین درپوش باید به گاتر محکم بسته شود تا در هنگام عبور دچار لرزش و ارتعاش نگردد.

نصب آسان:  نصب آسان این قطعات سبب کاهش زمان و هزینه خواهد شد.این قطعات باید دارای طراحی مدولار و چند پارچه باشند و علاوه بر آن با حداقل امکانات و وسایل جانبی بتوان آن­ها مونتاژ و سرهم کرد. ویژگی­هایی مثل اتصال کشویی، قابلیت اتصال از جوانب، داشتن خروجی لوله در طرفین و کف، داشتن ته بند و … سبب می­شود استفاده و نصب یک کانال آسان باشد.

استحکام:  با توجه به دفن گاترها در بستر و فشارهای ناشی بارگذاری، استحکام آن­ها بسیار حائز اهمیت می­باشد. گاتر ها باید در برابر خمش، پیچش و فشارهای عمودی دارای استحکام کافی باشند.

خواص شیمیایی:  با توجه به اینکه است با حل شدن مواد مختلف در سیال خواص شیمیایی سیال تغییر کند گاتر مناسب باید از جنسی تولید شده باشد که در برابر اسیدها،قلیاها، نمک­ها، حلال­ها، سوخت­ها و چربی­ها مقاوم باشد. با توجه به این موارد پلی پروپیلن جنس مناسبی برای گاتر ها می­باشد.

خواص سیالاتی:  به دلیل تماس دائمی این محصولات با سیالات و آب خواص سیالاتی و هیدرولیکی آنها بسیار مهم می­باشد بنابرین باید سطح داخلی این محصولات صاف،صیقلی و آبگریز باشد که حرکت سیال به راحتی انجام پذیرد. همچنین گوشه­های داخلی  این کانال ها باید کاملا گرد باشد تا اجسام به گوشه­های تیز گیر نکرده و مانع انسداد و ته نشینی ذرات معلق نگردد.

با استفاده از این بلاگ میتوان به درستی برای قیمت گاتر و خرید 3 گاتر پیش ساخته ارزان در استان تهران اقدام کرد.

قیمت گاتر و کانال به جنس درپوش آن بستگی دارد.

قیمت گاتر و خرید 3 گاتر پیش ساخته ارزان در استان تهران

ویژگی­های درپوش  مناسب چیست :

 کلاس وزنی:  کلاس وزنی مهمترین ویژگی گریل­ها می­باشد. زیرا انتخاب گریل با کلاس وزنی نامناسب می­تواند سبب بروز حوادث و سوانح جبران ناپذیری شود. کلاس وزنی گریل­ها تعیین کننده وزن و باری می­باشد که آن گریل و درپوش توانایی تحمل آن را دارد. بر اساس استاندارد EN1433 اروپا، گریل­ها به 7 گروه کلی تقسیم می­شود که کاربری و کلاس وزنی آنها را تعیین می­کند. جدول زیر دسته بنده کلی گریلها را نشان می­دهد.

ایمنی:  مسائل ایمنی برای درپوش­ها بسیار مهم می­باشد. عواملی مثل ضد لغزش بودن برای گریل­هایی که در محیط بیرونی استفاده می­شود، اندازه کوچک­ چشمه ها برای گریل­ های لوکس جهت جلوگیری از فرو رفتن پاشنه کفش و سایر عوامل.

مقاومت در برابر عوامل خارجی:  گریل­ مناسب در برابر عوامل فرساینده و خارجی دارای مقاومت مناسب بوده و دوام بیشتری دارد. با استناد به این مقاله میتوانید به درستی برای قیمت گاتر و خرید 3 گاتر پیش ساخته ارزان در استان تهران مراجعه کرد. قیمت گاتر به نوع گریتینگ و درپوش بستگی دارد

انواع گاتر پیش ساخته آب :

انواع گاتر پیش ساخته آب  برای جمع آوری آبهای سطحی تولید می شوند. گاتر ها را می توان از نظر مقاومت وزنی، ابعاد، جنس و کاربری دسته بندی نمود. در این مقاله قصد داریم انواع گاتر پیش ساخته موجود در ایران و دسته بندی های آنها را شرح دهیم. اما پیش از هر چیز می بایست بودجه پروژه، نیاز پروژه (کاربری) و محدودیت ها بررسی شود تا دقیقاً بدانیم چگونه گاتر پیش ساخته متناسب با پروژه ساختمانی مان را درست انتخاب کنیم .

انواع گاتر پیش ساخته از نظر مقاومت وزنی :

بر اساس استاندارد EN1433 اروپا کانال پیش ساخته به ۵ دسته طبقه بندی می شوند. در این بخش این دسته بندی ها و کاربرد هر یک از آنها شرح داده می شود :

1 – کلاس مقاومت وزنی A15 : کانال پیش ساخته دسته بندی شده در این کلاس مقاومت وزنی تا یک و نیم تن مقاومت دارند و برای محوطه های با تردد عابر پیاده درساختمان های مسکونی کاربرد دارند. بام، تراس، روف گاردن، موتورخانه ، سرویس بهداشتی، استخر و … از جمله فضاهایی هستند که گاترهای A15 در آنها مورد استفاده قرار می گیرد.

2 – کلاس مقاومت وزنی B125 : این کلاس مقاومتی تحمل وزن اتومبیل را دارا است. برای پارکینگ های مسکونی یا کارخانجاتی که لیفتراک های سبک با چرخ باد شده تردد دارند می توان از این کلاس مقاومتی استفاده نمود. همچنین مدلهای پلی آمید این کلاس برای فضاهای صنعتی که خورندگی بالایی دارند مثل آشپزخانه رستوران ها، همچنین بخشهایی از ساختمان که در معرض تابش شدید اشعه ی خورشید هستند و نقاط گرمسیری، مناسب هستند .

3 – کلاس مقاومت وزنی C250 : این کلاس مقاومت وزنی برای رمپ ورودی پارکینگ ها و فضاهای صنعتی مناسب است. گاترهای کلاس C250 تا بیست و پنج تن تحمل بار به ازای محور تایر باد شده دارند. کلاس C250-HD نیز به گاتر های با لبه ی فلزی گفته می شود که برای فضاهای شهری مناسبند و مقاومت بالاتری نسبت به گاترهای C250 معمولی دارند.

4- کلاس مقاومت وزنی D400 و F900 : این کانال ها برای کاربری های خاص مثل بنادر، فرودگاه ها و سایر محوطه هایی که وسایل بسیار سنگین تردد دارند، مورد استفاده قرار می گیرند.

با کمک این محتوا قادر خواهید بود به درستی برای قیمت گاتر و خرید 3 گاتر پیش ساخته ارزان در استان تهران اقدانم کنید و انتخاب آگاهانه ای داشته باشید.

قیمت گاتر به گریتینگ آن وابسته است.

انواع کانال پیش ساخته از نظر ابعاد :

کانال های پیش ساخته در سایزهای مختلف تولید می شوند. به طور کلی ابعاد  به شرح ذیل می باشد:

عرض 10 و ارتفاع 5 سانت

گاتر

عرض 13 و ارتفاع 6 سانت

گاتر

عرض 13 و راتفاع 8.5 سانت

گاتر

عرض 13 و ارتفاع 11 سانت

گاتر

عرض 20 و ارتفاع 14 سانت

گاتر

عرض 20 و ارتفاع 16 سانت

گاتر

در هنگام انتخاب سایز گاتر پیش ساخته به این نکته توجه داشته باشید که به طور کلی گاترهای پیش ساخته که بدنه ی آنها از جنس پلیمری ساخته می شود به دلیل صیقلی بودن کف و دیواره ها می توانند آب را با سرعت بیشتری و در مدت زمان کمتری تخلیه کنند. در نتیجه در هنگام طراحی سایز گاتر ۲/۳ گاترهای سنتی ساخته شده از سنگ یا بتن در نظر گرفته می شود. برای پارکینگ ها معمولا عرض ۱۳ یا ۱۶ سانتیمتر کفایت می کند. طول گاترهای پیش ساخته معمولاً ۵۰ یا ۱۰۰ سانتیمتر می باشد که به صورت ماژولار در طول دلخواه قابل افزایش است.

با مطالعه این عنوان میتوان برای خرید گاتر , خرید کانال پیش ساخته اقدام کرد.

قیمت گاتر به موارد زیادی از جمله جنس درپوش بستگی دارد.

انواع گاتر پیش ساخته از نظر جنس :

قیمت گاتر ها به موارد زیادی از جمله جنس درپوش و جنس بدنه آن بستگی دارد.

بدنه ی گاتر های پیش ساخته عمدتاً از جنس پلی پروپیلن یا PVC ساخته می شود. در بعضی از مدلها یک لبه ی گالوانیزه به عنوان محافظ در دو طرف گاتر و بخش نشیمن گریتینگ نصب می شود. اما جنس درپوش ها می تواند با توجه به کاربری پروژه گاتر پلاستیکی یا گاتر فلزی باشد. انواع گاتر پیش ساخته از نظر جنس درپوش عبارتند از:

  • کانال پیش ساخته چدنی
  • کانال پیش ساخته گالوانیزه
  • کانال پیش ساخته استیل
  • کانال پیش ساخته پلی آمید
  • کانال پیش ساخته PVC
  • کانال پیش ساخته کامپوزیتی
  • کانال پیش ساخته پلی پروپیلن

قیمت گاتر و خرید 3 گاتر پیش ساخته ارزان در استان تهران

انواع کانال پیش ساخته از نظر کاربری :

بعد از انتخاب کلاس مقاومت وزنی و ابعاد مورد نیاز برای گاتر پیش ساخته، نوبت به انتخاب جنس درپوش می رسد. در انتخاب درپوش پارامترهای مختلفی در نظر گرفته می شود. از جمله این پارامترها می توان به معماری فضا و انتخاب رنگ و شکل درپوش متناسب با فضای مورد نظر اشاره نمود.

نکته ی دیگری نیز که باید در نظر داشت بحث خورندگی است. در محیطی که کف با مواد اسیدی شستشو می شود حتماً باید از درپوش های پلی آمید یا استیل استفاده نمود. نوع دیگری از گاتر پیش ساخته نیز برای لبه ی سقف های شیب دار به عنوان ناودان تولید می شود که بدون درپوش می باشد و برای جمع آوری آب باران در ساختمان های ویلایی یا سوله کارخانجات کاربرد دارد. این گاتر از جنس UPVC تولید می شود.

با در نظر گرفتن تمامی موارد فوق از میان انواع کانال پیش ساخته می توان یک کانال مناسب با نیاز پروژه انتخاب کرد به طوری که تا پایان طول عمر ساختمان کانال پیش ساخته نیاز به تعویض و تعمیر نداشته باشد. این مقاله میتوان به درستی برای خرید گاتر , خرید کانال پیش ساخته شما را راهنمایی کند. قیمت گاتر , قیمت کانال پیش ساخته به موارد زیادی از جمله جنس درپوش بستگی دارد.

کاتالوگ جامع گاتر های تولیدی پرشین گاتر  به شرح زیر میباشد :

 

گاتر

گاتر

گاتر

گاتر

فایل PDF کاتالوگ جامع گاتر های تولیدی پرشین گاتر :

گاتر

 

گریل چدنی مناسب از نوع چدن چکش خوار بوده و دارای پوشش سراسری رنگ الکترو استاتیک می­باشد. همچنین عاری از خلل و فرج و نقص می­باشد.

گریل پلاستیکی مناسب در برابر عوامل شیمیایی و اشعه UV مقاوم بوده و نباید تغییر خواص و رنگ دهد . همچنین نباید دچار ترک و شکستگی باشد.

گریل استیل مناسب باید از جنس استنلس استیل رده 304 یا رده 316 باشد تا در برابر عوامل شیمیایی، اسید ها و نمک ­ها مقاوم باشد.

گریل گالوانیزه هم باید از نوع گالوانیزه گرم باشد و پوشش دهی به صورت کامل صورت گرفته باشد.
قیمت گاتر به موارد زیادی از جمله جنس درپوش بستگی دارد.

5 محصول پر فروش کانال هدایت آبهای سطحی ( گاتر ) :

1 – معرفی کانال با درپوش ای بی اس ABS : این نوع کانال با ابعاد عرض 10 و ارتفاع 5 سانت , عرض 13 و ارتفاع 6 و 11 سانت در دو رنگ طوسی روشن و مشکی تولید میشوند که از ویژگی های این کانال میتوان به استفاده آن در محیط های باز و زیر نور مستقیم نور خورشید به علت دارا بودن آنتی یو وی نام برد. همچنین این نوع کانال قابل استفاده در دور استخر های سرپوشیده و باز هم دارا هستند و به علت استفاده از مواد اولیه درجه یک از استحکام بسیار بالایی برخوردار هستند و دسته بندی A15 مناسب این کانال میباشد .

2 – معرفی کانال با درپوش پلی آمید PA : این نوع کانال با ابعاد عرض 13 و ارتفاع 6 و 11 سانت , عرض 20 و ارتفاع 14 و 16 سانت در رنگ مشکی تولید میشوند که از ویژگی های این کانال میتوان به استفاده آن در محیط های باز و سرپوشیده و همچنین محیط های با تردد بالا ( پارکینگ ) , در محیط های اسیدی ( موتورخانه ) به علت خاصیت خورده نشدن و ضد اسید بودن پلی آمید و زیر نور مستقیم نور خورشید به علت دارا بودن آنتی یو وی نام برد.

همچنین این نوع کانال قابل استفاده در محوطه و پایین رمپ پارکینگ هم دارا هستند و به علت استفاده از مواد اولیه درجه یک از استحکام بسیار بالایی برخوردار هستند و دسته بندی C250 مناسب این کانال میباشد .

3 – معرفی کانال با درپوش چدن : این نوع کانال با ابعاد عرض 13 و ارتفاع 6 و 8.5 و 11 سانت , عرض 20 و ارتفاع 14 و 16 سانت در رنگ مشکی تولید میشوند که از ویژگی های این کانال میتوان به استفاده آن در محیط های باز و سرپوشیده و همچنین محیط های با تردد بالا ( پارکینگ ) , با تردد بالا و سنگین و طولانی مدت با توجه با استاندارد های روز اروپا استحکام مثال زدنی دارند.

4 – معرفی کانال با درپوش استیل 304 : این نوع کانال با ابعاد عرض 10 و ارتفاع 5 سانت , عرض 13 و ارتفاع 6 و 8.5 و 11 سانت , عرض 20 و با ارتفاع 14 و 16 سانت مشکی تولید میشوند که از ویژگی های این کانال میتوان به استفاده آن در محیط های باز و زیر نور مستقیم نور خورشید و محیط های سرپوشیده استفاده کرد . همچنین این نوع کانال قابل استفاده در دور استخر های سرپوشیده و باز هم دارا هستند و به علت استفاده از استیل 304 ضد لک و نگیر درجه 1 استحکام و ظاهر بسیار زیبایی دارند.

این نوع کانال به علت دارا بودن ظاهری شیک و کلاسیک بیشتر مورد استفاده در دور استخر , تراس , روف گاردن و محیط های داخلی جهت جلوه دادن و زیبا تر کردن دکوراسیون مورد استفاده قرار میگیرند.

کانال های با درپوش استیل در دو مدل استیل 304 با برش لیزری و پرسی تولید میشوند که درپوش پرسی با عرض های ثابت 13 و 20 و درپوش لیرزی با عرض های دلخواه امکان تولید دارند.

قیمت گاتر به موارد زیادی از جمله جنس درپوش بستگی دارد.

نمونه درپوش با برش لیزری:

گاتر

5 – معرفی کانال با درپوش پلی پروپیلن : این نوع کانال با درپوش جزو پر فروش ترین و متنوع ترین دسته بندی کانال میباشد . به علت استفاده از پلی پروپیلن به عنوان درپوش تنوع در طراحی و رنگ بندی آن از مابقی کانال ها بسیار بیشتر و متنوع تر میباشد .

ابن کانال با ابعاد عرض 10 و ارتفاع 5 سانت , عرض 13 و ارتفاع 6 و 8.5 و 11 سانت , عرض 20 و با ارتفاع 14 و 16 در رنگ های مشکی , طوسی , طوسی روشن و با طرح های مختلف درپوش بصورت شیاری و مشبک ریز و درشت تولید میشوند .

این نوع کانال به علت استفاده از پلی پروپیلن قابلیت استفاده در محیط های با تردد سنگین ( پارکینیگ , سوله ) را دارا نیستند و فقط مناسب استفاده در محیط های مسقف بدور از تابش نور خورشید و محیط های داخلی مانند استخر سرپوشیده و تراس مسقف را دارا هستند .

خرید گاتر با درپوش های مختلف در قسمت فروشگاه پرشین گاتر قابل دسترسی میباشد.

تمامی تولیدات گروه صنعتی پرشین گاتر از مواد اولیه درجه یک ( غیر بازیافتی ) و طبق متد و استاندارد های روز دنیا طراحی و تولید میگردند .

باید اشاره نمود که خرید گاتر , خرید کانال پیش ساخته و قیمت گاتر بستگی به نوع و جنس درپوش آن دارد برای مثال قیمت گاتر با درپوش استیل یا چدن به مراتب گران تر از پلی پروپیلن یا پلی آمید میباشد.

این مقاله حاصل یک دهه فعالیت و تجربه تیم فنی گروه پرشین گاتر می­باشد و همکاران ما  تمامی این ویژگی­ها را در محصولات این شرکت اجرایی نموده اند تا راحتی و امنیت را برای کابران عزیز فراهم نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *