علمی مهندسی

پروفیل دکوراتیو

پروفیل دکوراتیو

حتما پروفیل دکوراتیو یا همان نور پردازی های ویژه و نور های مخفی ساختمان ها را دیده اید اما در این مقاله به توضیح این نور های خطی میپردازیم و انواع آن میپردازیم.نور خطی به عنوان نور خطی نما، نور خطی سقف، نور مخفی خطی ، پروفیل چراغ خطی و چراغ خطی نیز شناخته میشوند که انواع مختلفی دارند.نور خطی محصولی است که بدنه آن از آلومینیوم و قسمت نور ده آن به صورت خطی میباشد. یک بدنه آلومینیومی و همراه ال ای دی تکنولوژی ساخت نور های خطی میباشد استفاده از آلومینیوم در نور های خطی به دلیل سبک بودن و توان حرارتی بالا  از دیگر آلیاژ ها و ماندگاری بالای آن در برابر شرایط مختلف میباشد.

منبع نوری این پروفیل های نور خطی  ال ای دی میباشد که روی آن توسط درپوش پی وی سی پوشانده میشود که باعث ایجاد پخش نور به صورت یکدست  تکنولوژی به روز با کمترین مصرف و بیشترین بازدهی نور.

پروفیل دکوراتیو

 پروفیل دکوراتیو :

شکل ظاهری جذاب که میتواند نور پردازی مدرنی با آن ایجاد کرد.

 حال با نور های خطی میتوان نور پردازی را به گونه های مختلفی ایجاد کرد که فرد با یک نگاه درک مدرن و به روز بودن را از محیط داشته باشد و شخص را جذب فضا کند شما میتواند نور های خطی را به سه روش در محل مورد نظرتان نصب کنید .

خط های نوری که میتوان در سه مدل توکار ، روکار و آویز اجرا کرد معماری مینیمال بهترین کیفیت قابلیت استفاده در سقف، دیوار، کف و تمامی فضاهای داخلی

این را نباید فراموش کرد که نور خطی دارای انعطاف پذیری بالایی است

اینکه نور خطی را تقریبا میتوان در هر نوع سقفی نصب کرد سقف های فرورفته، سقف های کناف، و یا شبکه ای برخی از نورهای خطی را نیز میتوان به شکل اشکال مخلف T مانند یا L مانند به کار برد  این ویژگی ها طراحان داخلی را مجذوب نور های خطی میکند .

نورپردازی خطی یکی از راه های موثر در زیبایی و ایجاد روشنایی درد فضاها و مکان های مختلف است. از این رو از مدل ها و طرح های مختلف  نورخطی و چراغ خطی استفاده میشود.نور پردازی به ویژه به وسیله نور های خطی تاثیر بسیاری بر سلامت افراد دارد اگر نورپردازی مناسب نباشد باعث ایجاد حس خستگی، خواب الودگی و سردرد میشود و کارایی افراد در طولانی مدت کاهش پیدا میکند اما استفاده از نور های خطی علاوه بر ایجاد نوردهی مناسب تاثیر مثبتی بر سلامت روانی افراد و باعث ایجاد انگیزه در شخص میشود.

سواد بصری که عملا با دیدن پرورش میابد حال با نور های خطی میتوان نور پردازی را به گونه های مختلفی ایجاد کرد که فرد با یک نگاه درک مدرن و به روز بودن را از محیط داشته باشد شما میتواند نور های خطی را به سه روش در محل مورد نظرتان نصب کنید که هر کدام میتوان درکی متفاوت را ایجاد کند نور های خطی را در سه نوع میتوان نصب کرد :

۱. نور خطی آویز

۲.نور خطی توکار

۳. نور خطی روکار

پروفیل دکوراتیو

بهترین نور برای افراد نور طبیعیست اما با توجه به شرایط ممکن است نور کافی به افراد نرسد همچنین در ساعاتی که هوا به تاریکی میرود این امر کاملا مشهود میشود  اما میتوان با استفاده از نور خطی نور متعادلی در محیط ایجاد کرد در طراحی نورپردازی  به وسیله نور خطی در محیط اداری باید از نور طبیعی و نور مصنوعی به بهترین شکل در کنار هم استفاده کنیم و سعی بر این باشد که بیشترین بهره وری را از نور داشته باشیم.

هنگام استفاده از نور های خطی باید به این توجه داشت که نور مناسب میتواند باعث ایجاد بهره وری کارکنان شود.

پروفیل دکوراتیو

4 – برای نورپردازی توسط نور های خطی باید پارامتر هایی را رعایت کنید این پارامتر های در نور خطی میتواند تاثیر بسیاری داشته باشد.

  1. عرض پروفیل
  2. نوع استفاده از پروفیل
  3. محل استفاده
  4. رنگ نور
  5. هماهنگی نور پردازی

امروزه اسفاده از نور های خطی که چراغ های خطی ، نور مخفی و نور خطی کناف نیز مشهور است بسیار مورد توجه قرار گرفته نور های خطی علاوه بر ایجاد روشنایی ، زیبایی و مدرن بودن را نیز در محیط ایجاد میکند.

چراغ های خطی شرکت پرشین در چند مدل طراحی و ساخته شده است این پروفیل های نور خطی در عرض ها و ارتفاع های مختلفی  طراحی شده است که بر اساس شرایط محل و شدت نور مورد استفاده قرار میگیرد حتی  از نور خطی ۱۰ سانتی نیز میتوان به عنوان منبع اصلی روشنایی استفاده کرد.

این مقاله حاصل یک دهه فعالیت و تجربه تیم فنی گروه پرشین گاتر می­باشد و همکاران ما  تمامی این ویژگی­ها را در محصولات این شرکت اجرایی نموده اند تا راحتی و امنیت را برای کابران عزیز فراهم نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *