سبد خرید
خرید گاتر

خرید گاتر, خرید کانال پیش ساخته+معرفی 3 محصول پرفروش

خرید گاتر, خرید کانال پیش ساخته معرفی 3 محصول پرفروش،گاتر یا کانال پیش ساخته هدایت آبهای سطحی ، در این مقاله به طور کامل به معرفی انواع و خرید گاتر از گروه تولیدی پرشین  و روش خرید آن اشاره خواهیم کرد , امید است با مطالعه این قسمتی گوشه ای از ابهامات وسوالات شما عزیزان برطرف شوند.

گاتر و کانال جوی و آبراه ه­ای پیش ساخته از جنس پلاستیک، استنلس استیل و یا بتن پلیمری بوده که جهت جمع آوری آب­های سطحی در محیط­های مختلف از جمله پارکینگ، خیابان های شهری، بزرگراه­ ها ،فرودگاه ­ها ، بنادر ، موتورخانه ، کف سوله کارخانجات، آشپزخانه صنعتی، دور استخر، بام، تراس، کارواش، سرویس بهداشتی و …استفاده می­ شود.

قابل تذکر است که قیمت گاتر , قیمت کانال پیش ساخته به نوع و جنس درپوش آن بستگی دارد

گریل نیز درپوش این کانال هاست که بسته به نوع کاربری و محل استفاده از گاتر می­تواند انواع مختلفی داشته باشد. در گذشته این مسیرهای آب در محیط­های ساختمانی با استفاده از سنگ، سرامیک و یا ملات و بتن ساخته می­شد که علاوه طولانی بودن زمان ساخت، فاقد کیفیت لازم بودند ونظافت آنها بسیار مشکل بود.

قابل تذکر است که قیمت گاتر , قیمت کانال پیش ساخته به نوع و جنس درپوش آن بستگی دارد

همچنین درپوش­های این کانال ها اغلب سنگ های برش خورده یا سوراخکاری شده یا درپوش های آهنی بودند که به دلیل ساخت غیر اصولی دچار شکستگی و  تخریب می­شدند.

حال با توجه به تنوع و کثرت برندها و مدل­های کانال­های موجود در بازار کشور، کدام کانال و درپوش  جوابگوی نیازهای ما خواهد بود و کانال پیش ساخته­ی مناسب چه ویژگی­های باید داشته باشد؟ در ادامه مقاله ما قصد داریم راهنمای جامعی برای انتخاب گاتر مناسب برای شما کاربر عزیز ارائه دهیم.

گاتر : گاتر به کانال هدایت آبهای سطحی جوی و آبراه ه­ای پیش ساخته از جنس پلاستیک، استنلس استیل و یا بتن پلیمری بوده که جهت جمع آوری آبهای سطحی در محیط­های مختلف از جمله پارکینگ، خیابان های شهری، بزرگراه­ ها ، فرودگاه ­ها ، بنادر ، موتورخانه ، کف سوله کارخانجات، آشپزخانه صنعتی، دور استخر، بام، تراس، کارواش ، سرویس بهداشتی و …استفاده می­ شود گاتر میگویند .

برای معرفی هرچه بهتر انواع گاتر و آشنایی تخصصی با هریک از محصولات گاتر با ما در این مقاله همراه باشید. بطور خلاصه برای معرفی انواه گاتر میتوان به گاتر های پلی آمید , چدنی , پلی پروپیلن و گاتر فلزی اشاره کرد.

با کمک این متن میتوانید به درستی برای خرید گاتر , خرید کانال پیش ساخته اقدام کنید. قیمت گاتر یا کانال هدایت آب به موارد بسیاری از جمله جنس و ساختار درپوش بستگی دارد.

گریل نیز درپوش این کانال هاست که بسته به نوع کاربری و محل استفاده از گاتر می­تواند انواع مختلفی داشته باشد. در گذشته این مسیرهای آب در محیط­های ساختمانی با استفاده از سنگ، سرامیک و یا ملات و بتن ساخته می­شد که علاوه طولانی بودن زمان ساخت، فاقد کیفیت لازم بودند و نظافت آنها بسیار مشکل بود.

در گذشته زمانی که گاتر طراحی و تولید نشده بود , برای جمع آوری و هدایت آبهای سر ریز استخر و یا منازل از گریل استخر استفاده میکردند . روش نصب گریل استخر به این شکل است که ابتدا با سنگ و یا سرامیک جوب هایی طراحی و ساخته میشد که در عرض های استاندارد 14 , 18 , 20 , 25 , 30 سانت و با ساخت نبشی میتوان گریل استخر را نصب و روی آن قرار داد که البته این روش در حال حاضر با معرفی شدن گاتر تا حدود زیادی از جوب های سنتی یا ماسونری به علت استحکام و عدم آب بندی درست تا حد زیادی با گاتر جایگزین شدند .

یکی از دلایل جایگزینی گاتر با گریل میتوان به روش نصب گاتر نیز اشاره نمود که در مقایسه با روش نصب گریل استخر بسیار ساده , نصب گاتر آسان و به صرفه میباشد و از جهت آب بندی نسبت به جوب های سنتی بسیار قابل اعتماد تر میباشد.

البته امروزه به علت تفاوت گریل استخر در عرض و طراحی آن , خرید گریل استخر پا برجا میباشد و برای ساخت استخر از موارد ضروری میباشد.

پله استخر هم از مواردی میباشد که در کنار گریل استخر برای زیبا دادن هرچه زیبای محیط استخر کمک شایانی میکند .

خرید گاتر

ویژگی­های گاتر مناسب چیست (برای خرید گاتر به چه نکاتی باید توجه کرد)

خواص سیالاتی:  به دلیل تماس دائمی این محصولات با سیالات و آب خواص سیالاتی و هیدرولیکی آنها بسیار مهم می­باشد بنابرین باید سطح داخلی این محصولات صاف،صیقلی و آبگریز باشد که حرکت سیال به راحتی انجام پذیرد. همچنین گوشه­های داخلی  این کانال ها باید کاملا گرد باشد تا اجسام به گوشه­های تیز گیر نکرده و مانع انسداد و ته نشینی ذرات معلق نگردد.

خواص شیمیایی:  با توجه به اینکه است با حل شدن مواد مختلف در سیال خواص شیمیایی سیال تغییر کند گاتر مناسب باید از جنسی تولید شده باشد که در برابر اسیدها،قلیاها، نمک­ها، حلال­ها، سوخت­ها و چربی­ها مقاوم باشد. با توجه به این موارد پلی پروپیلن جنس مناسبی برای گاتر ها می­باشد.

استحکام:  با توجه به دفن گاترها در بستر و فشارهای ناشی بارگذاری، استحکام آن­ها بسیار حائز اهمیت می­باشد. گاتر ها باید در برابر خمش، پیچش و فشارهای عمودی دارای استحکام کافی باشند.

نصب آسان:  نصب آسان این قطعات سبب کاهش زمان و هزینه خواهد شد.این قطعات باید دارای طراحی مدولار و چند پارچه باشند و علاوه بر آن با حداقل امکانات و وسایل جانبی بتوان آن­ها مونتاژ و سرهم کرد. ویژگی­هایی مثل اتصال کشویی، قابلیت اتصال از جوانب، داشتن خروجی لوله در طرفین و کف، داشتن ته بند و … سبب می­شود استفاده و نصب یک کانال آسان باشد.

استقرار مناسب:  گاتر­ها باید به طور مناسب در ملات و مصالح دفن شده و بدون حرکت باقی بمانند تا دچار شکستگی و تخریب نگردند. برای این منظور در اطراف گاتر باید زائده و قسمت­هایی وجود داشته باشد تا از حرکت گاتر جلوگیری نموده و آن را به طور کامل فیکس و ثابت نگه دارد. همچنین درپوش باید به گاتر محکم بسته شود تا در هنگام عبور دچار لرزش و ارتعاش نگردد.

قابل تذکر است که خرید گاتر , خرید کانال پیش ساخته و قیمت گاتر بستگی به جنس درپوش آن دارد .

انواع گاتر پیش ساخته آب :

انواع گاتر پیش ساخته آب  برای جمع آوری آبهای سطحی تولید می شوند. گاترها را می توان از نظر مقاومت وزنی، ابعاد، جنس و کاربری دسته بندی نمود. در این مقاله قصد داریم انواع گاتر پیش ساخته موجود در ایران و دسته بندی های آنها را شرح دهیم.

خرید گاتر , خرید کانال پیش ساخته و قیمت گاتر بستگی به جنس درپوش آن دارد .

اما پیش از هر چیز می بایست بودجه پروژه، نیاز پروژه (کاربری) و محدودیت ها بررسی شود تا دقیقاً بدانیم چگونه گاتر پیش ساخته متناسب با پروژه ساختمانی مان را درست انتخاب کنیم .

 

خرید گاتر

 

انواع گاتر پیش ساخته از نظر مقاومت وزنی :

بر اساس استاندارد EN1433 اروپا گاترهای پیش ساخته به ۵ دسته طبقه بندی می شوند. در این بخش این دسته بندی ها و کاربرد هر یک از آنها شرح داده می شود :

1 – کلاس مقاومت وزنی A15 : گاترهای پیش ساخته دسته بندی شده در این کلاس مقاومت وزنی تا یک و نیم تن مقاومت دارند و برای محوطه های با تردد عابر پیاده در

ساختمان های مسکونی کاربرد دارند. بام، تراس، روف گاردن، موتورخانه ، سرویس بهداشتی، استخر و … از جمله فضاهایی هستند که گاترهای A15 در آنها مورد استفاده قرار می گیرد.

2 – کلاس مقاومت وزنی B125 : این کلاس مقاومتی تحمل وزن اتومبیل را دارا است. برای پارکینگ های مسکونی یا کارخانجاتی که لیفتراک های سبک با چرخ باد شده تردد

دارند می توان از این کلاس مقاومتی استفاده نمود. همچنین مدلهای پلی آمید این کلاس برای فضاهای صنعتی که خورندگی بالایی دارند مثل آشپزخانه رستوران ها، همچنین بخشهایی از ساختمان که در معرض تابش شدید اشعه ی خورشید هستند و نقاط گرمسیری، مناسب هستند .

3 – کلاس مقاومت وزنی C250 : این کلاس مقاومت وزنی برای رمپ ورودی پارکینگ ها و فضاهای صنعتی مناسب است. گاترهای کلاس C250 تا بیست و پنج تن تحمل بار به ازای محور تایر باد شده دارند. کلاس C250-HD نیز به گاترهای با لبه ی فلزی گفته می شود که برای فضاهای شهری مناسبند و مقاومت بالاتری نسبت به گاترهای C250 معمولی دارند.

4- کلاس مقاومت وزنی D400 و F900 : این گاتر ها برای کاربری های خاص مثل بنادر، فرودگاه ها و سایر محوطه هایی که وسایل بسیار سنگین تردد دارند، مورد استفاده قرار می گیرند.

 

نمونه ای گاتر های تولیدی شرک پرشین گاتر با بدنه پلی پروپیلن سفید و درپوش های (پلی پروپیلن , پلی آمید , استیل , چدنی و …)

خرید گاتر با درپوش ABS از پرشین گاتر

خرید گاتر

خرید گاتر با درپوش پلی پروپیلن از پرشین گاتر

خرید گاتر

خرید گاتر با درپوش پلی آمید از پرشین گاتر

خرید گاتر
خرید گاتر با درپوش مخفی از پرشین گاتر

خرید گاتر

خرید گاتر با درپوش استیل از پرشین گاتر

خرید گاتر

 

حال به معرفی کامل گاتر های گروه 100 تولیدی شرکت پرشین گاتر میپردازیم :

عرض 10 و ارتفاع 5 سانت

گاتر

عرض 13 و ارتفاع 6 سانت

گاتر

عرض 13 و راتفاع 8.5 سانت

گاتر

عرض 13 و ارتفاع 11 سانت

گاتر

عرض 20 و ارتفاع 14 سانت

گاتر

عرض 20 و ارتفاع 16 سانت

گاتر

در هنگام انتخاب سایز گاتر پیش ساخته به این نکته توجه داشته باشید که به طور کلی گاترهای پیش ساخته که بدنه ی آنها از جنس پلیمری ساخته می شود به دلیل صیقلی بودن کف و دیواره ها می توانند آب را با سرعت بیشتری و در مدت زمان کمتری تخلیه کنند. در نتیجه در هنگام طراحی سایز گاتر ۲/۳ گاترهای سنتی ساخته شده از سنگ یا بتن در نظر گرفته می شود.

برای پارکینگ ها معمولا عرض ۱۳ یا ۱۶ سانتیمتر کفایت می کند. طول گاترهای پیش ساخته معمولاً ۵۰ یا ۱۰۰ سانتیمتر می باشد که به صورت ماژولار در طول دلخواه قابل افزایش است. با مطالعه این عنوان میتوان برای خرید گاتر , خرید کانال پیش ساخته اقدام کرد. قیمت گاتر به موارد زیادی از جمله جنس درپوش بستگی دارد.

کاتالوگ جامع کانال های تولیدی پرشین گاتر گروه 200  به شرح زیر میباشد :

گاتر

گاتر

گاتر

گاتر

 

معرفی دسته بندی گاتر های گروه 100 تولیدی شرکت پرشین گاتر :

کانال با درپوش جنس پلی پروپیلن در ابعاد 60*130 میلیمتر با رنگ بندی مشکی و طوسی – کلاس وزنی A15 (تردد نفر و تردد سبک):

 

 

CG0071 پرشین گاتر گاتر پلی آمید استیل چدن گالوانیزهCG0073 پرشین گاتر گاتر پلی آمید استیل چدن گالوانیزه

 

کانال با درپوش جنس پلی آمید تقویت شده در ابعاد 60*130 میلیمتر با رنگ مشکی – کلاس وزنی C250 (تردد نفر و تردد سنگین ):

 

CG0075 پرشین گاتر گاتر پلی آمید استیل چدن گالوانیزه

CG0072 پرشین گاتر گاتر پلی آمید استیل چدن گالوانیزه

 

کانال با درپوش جنس چدنی در ابعاد 60*130 میلیمتر با رنگ مشکی – کلاس وزنی C250 (تردد نفر و تردد سنگین ):

 

CG0076 پرشین گاتر گاتر پلی آمید استیل چدن گالوانیزه

 

کانال با درپوش جنس گالوانیزه در ابعاد 60*130 میلیمتر با رنگ مشکی – مدل شیت (کلاس وزنی A15) مدل گریتینگ کلاس وزنی C250 (تردد نفر و تردد سنگین ):

 

CG0077 پرشین گاتر گاتر پلی آمید استیل چدن گالوانیزهCG0078 پرشین گاتر گاتر پلی آمید استیل چدن گالوانیزه

کانال با درپوش جنس استنلس استیل 304در ابعاد 60*130 میلیمتر کلاس وزنی A15 (تردد نفر با تردد سبک):

 

CG0079 پرشین گاتر گاتر پلی آمید استیل چدن گالوانیزه

 

کانال با درپوش جنس پلی پروپیلن در ابعاد 85*130 میلیمتر با رنگ بندی مشکی و طوسی – کلاس وزنی A15 (تردد نفر و تردد سبک):

CG0081 پرشین گاتر گاتر پلی آمید استیل چدن گالوانیزه

 

کانال با درپوش جنس پلی آمید تقویت شده در ابعاد 85*130 میلیمتر با رنگ مشکی – کلاس وزنی C250 (تردد نفر و تردد سنگین ):

 

CG0082 پرشین گاتر گاتر پلی آمید استیل چدن گالوانیزه

 

کانال با درپوش جنس چدنی در ابعاد 85*130 میلیمتر با رنگ مشکی – کلاس وزنی C250 (تردد نفر و تردد سنگین ):

CG0083 پرشین گاتر گاتر پلی آمید استیل چدن گالوانیزه

 

کانال با درپوش جنس گالوانیزه در ابعاد 85*130 میلیمتر با رنگ مشکی – مدل شیت (کلاس وزنی A15) مدل گریتینگ کلاس وزنی C250 (تردد نفر و تردد سنگین ):

 

CG0085 پرشین گاتر گاتر پلی آمید استیل چدن گالوانیزهCG0084 پرشین گاتر گاتر پلی آمید استیل چدن گالوانیزه

 

کانال با درپوش جنس استنلس استیل 304در ابعاد 85*130 میلیمتر کلاس وزنی A15 (تردد نفر با تردد سبک):

 

CG0086 پرشین گاتر گاتر پلی آمید استیل چدن گالوانیزه

 

کانال با درپوش جنس استنلس استیل 304در ابعاد 160*205 میلیمتر کلاس وزنی A15 (تردد نفر با تردد سبک):

 

CG0107 پرشین گاتر گاتر پلی آمید استیل چدن گالوانیزه

 

کانال با درپوش جنس گالوانیزه در ابعاد 160*205 میلیمتر مدل شیت با کلاس وزنی A15 تردد نفر با تردد سبک و کلاس وزنی C250 برای مدل گالوانیزه:

CG0106 پرشین گاتر گاتر پلی آمید استیل چدن گالوانیزهCG0105 پرشین گاتر گاتر پلی آمید استیل چدن گالوانیزه

 

کانال با درپوش جنس چدنی در دو مدل شیاری و گریتینگ در ابعاد 160*205 میلیمتر با کلاس وزنی C250:

 

CG0104 گاتر پرشین گاتر پلی پروپیلن استیل

 

باید اشاره نمود که خرید گاتر , خرید کانال پیش ساخته و قیمت گاتر بستگی به نوع و جنس درپوش آن دارد برای مثال قیمت گاتر با درپوش استیل یا چدن به مراتب گران تر از پلی پروپیلن یا پلی آمید میباشد. در این مقاله متوجه شدید که کانال چیست و چه خصوصیاتی دارد و برای چه فضایی قابلیت استفاده را دارد.

این مقاله حاصل یک دهه فعالیت و تجربه تیم فنی گروه پرشین گاتر می­باشد و همکاران ما  تمامی این ویژگی­ها را در محصولات این شرکت اجرایی نموده اند تا راحتی و امنیت را برای کابران عزیز فراهم نمایند.

12 comments

 1. شایان امین

  وقت بخیر
  دسته بندی گاتر ها و ابعاد اون هارو میشه لطفا توضیح بدین و اینکه گاتر برای رمپ پارکینگ باید چه جنسی باشه؟
  سپاس

 2. Admin-2

  سلام دوست عزیز وقت شما هم بخیر
  گاتر ها به 2 دسته استخری و پارکینگی تقسیم میشن که دسته استخری عمدتا جنسشون پلی پروپیلن و استیل و پارکینگی یا صنعتی جنسشون پلی آمید یا چدنی هستش که هر دو در عرض های 13 و 20 با ارتفاع های 6 و 8.5 و 11 و 14 و 16 سانت موجود هست
  برای رمپ پارکینگ فقط کار با درپوش چدنی ولی داخل محیط پارکینگ کار پلی آمید هم قابل استفاده هستش

 3. بداغی

  جنس درپوش پلی آمید و چدن عالی و درجه 1 بودن
  درپوش چدن رنگ کوره ای خورده بود که باعث میشد زنگ نزنه

  1. Admin-2

   سپاس

 4. افشین عباسی

  برای رمپ پارکینگ پلی آمید مناسبه یا چدنی ؟

  1. Admin-2

   برای رمپ پارکینگ ما گاتر با درپوش چدنی پیشنهاد میکنیم اما پلی آمید هم برای پارکینگ هایی با تردد پایین و ویلایی قابل استفاده میباشند

 5. سهند علمداری

  به موقع رسید دستم
  کیفیتش عالی بود

  1. Admin-2

   سپاس

 6. تیمور باقری

  گاتر ها بصورت 90 درجه ای هم قابل اجرا هستند؟

  1. Admin-2

   بله
   تمامی گاتر ها به صورت خطی و نود درجه ای به علت دارا بودن قسمت نر و مادگی قابلیت اجرا به دو صورت راست و نود درجه را دارا هستند

 7. شیاین ناصری امین

  یک سوال داشتم ازنظر قیمت بترین گاتر برای دور استخر محیط باز کدام مدل هستش؟

 8. راحله برات خانی

  سالم و به موقع دستم رسید
  ممنون از شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال فوری به سراسر ایران

پشتیبانی 24 ساعته

تضمین اصالت کالا

پرداخت 100% امن

×