سبد خرید
گاتر گاتر با درپوش استیل 304 لیزری پرسی20 14 13 سانت

انواع گاتر +معرفی 3 محصول پر فروش

انواع گاتر برای جمع آوری و هدایت آبهای سطحی تولیدی پرشین گاتر میباشند . گاترها را می توان از نظر مقاومت وزنی، ابعاد، جنس و کاربری دسته بندی نمود. در این مقاله قصد داریم انواع گاتر پیش ساخته موجود در ایران و دسته بندی های آنها را شرح دهیم. اما پیش از هر چیز می بایست بودجه پروژه، نیاز پروژه (کاربری) و محدودیت هابررسی شود تا دقیقاً بدانیم چگونه گاتر پیش ساخته متناسب با پروژه ساختمانی مان را درست انتخاب کنیم.

با کمک این متن میتوانید به درستی برای خرید گاتر , خرید کانال پیش ساخته اقدام کنید. قیمت گاتر یا کانال هدایت آب به موارد بسیاری از جمله جنس و ساختار درپوش بستگی دارد.

گاتر : گاتر به کانال هدایت آبهای سطحی جوی و آبراه ه­ای پیش ساخته از جنس پلاستیک، استنلس استیل و یا بتن پلیمری بوده که جهت جمع آوری آبهای سطحی در محیط­های مختلف از جمله پارکینگ، خیابان های شهری، بزرگراه­ ها ، فرودگاه ­ها ، بنادر ، موتورخانه ، کف سوله کارخانجات، آشپزخانه صنعتی، دور استخر، بام، تراس، کارواش ، سرویس بهداشتی و …استفاده می­ شود گاتر میگویند .

برای معرفی هرچه بهتر انواع گاتر و آشنایی تخصصی با هریک از محصولات گاتر با ما در این مقاله همراه باشید. بطور خلاصه برای معرفی انواه گاتر میتوان به گاتر های پلی آمید , چدنی , پلی پروپیلن و گاتر فلزی اشاره کرد. با کمک این متن میتوانید به درستی برای خرید گاتر , خرید کانال پیش ساخته اقدام کنید. قیمت گاتر یا کانال هدایت آب به موارد بسیاری از جمله جنس و ساختار درپوش بستگی دارد.

گریل نیز درپوش این کانال هاست که بسته به نوع کاربری و محل استفاده از گاتر می­تواند انواع مختلفی داشته باشد. در گذشته این مسیرهای آب در محیط­های ساختمانی با استفاده از سنگ، سرامیک و یا ملات و بتن ساخته می­شد که علاوه طولانی بودن زمان ساخت، فاقد کیفیت لازم بودند و نظافت آنها بسیار مشکل بود.

در گذشته زمانی که گاتر طراحی و تولید نشده بود , برای جمع آوری و هدایت آبهای سر ریز استخر و یا منازل از گریل استخر استفاده میکردند . روش نصب گریل استخر به این شکل است که ابتدا با سنگ و یا سرامیک جوب هایی طراحی و ساخته میشد که در عرض های استاندارد 14 , 18 , 20 , 25 , 30 سانت و با ساخت نبشی میتوان گریل استخر را نصب و روی آن قرار داد که البته این روش در حال حاضر با معرفی شدن گاتر تا حدود زیادی از جوب های سنتی یا ماسونری به علت استحکام و عدم آب بندی درست تا حد زیادی با گاتر جایگزین شدند .

یکی از دلایل جایگزینی گاتر با گریل میتوان به روش نصب گاتر نیز اشاره نمود که در مقایسه با روش نصب گریل استخر بسیار ساده , نصب گاتر آسان و به صرفه میباشد و از جهت آب بندی نسبت به جوب های سنتی بسیار قابل اعتماد تر میباشد.

البته امروزه به علت تفاوت گریل استخر در عرض و طراحی آن , خرید گریل استخر پا برجا میباشد و برای ساخت استخر از موارد ضروری میباشد.

پله استخر هم از مواردی میباشد که در کنار گریل استخر برای زیبا دادن هرچه زیبای محیط استخر کمک شایانی میکند .

انواع گاتر

انواع گاتر پیش ساخته از نظر مقاومت وزنی :

بر اساس استاندارد EN1433 اروپا گاترهای پیش ساخته به 5 دسته طبقه بندی می شوند. در این بخش این دسته بندی ها و کاربرد هر یک از آنها شرح داده می شود :

1 – کلاس مقاومت وزنی A15 : گاترهای پیش ساخته دسته بندی شده در این کلاس مقاومت وزنی تا یک و نیم تن مقاومت دارند و برای محوطه های با تردد عابر پیاده درساختمان های مسکونی کاربرد دارند. بام، تراس، روف گاردن، موتورخانه ، سرویس بهداشتی، استخر و … از جمله فضاهایی هستند که گاترهای A15 در آنها مورد استفاده قرار می گیرد.

2 – کلاس مقاومت وزنی B125 : این کلاس مقاومتی تحمل وزن اتومبیل را دارا است. برای پارکینگ های مسکونی یا کارخانجاتی که لیفتراک های سبک با چرخ باد شده تردددارند می توان از این کلاس مقاومتی استفاده نمود. همچنین مدلهای پلی آمید این کلاس برای فضاهای صنعتی که خورندگی بالایی دارند مثل آشپزخانه رستوران ها، همچنین بخشهایی از ساختمان که در معرض تابش شدید اشعه ی خورشید هستند و نقاط گرمسیری، مناسب هستند .

3 – کلاس مقاومت وزنی C250 : این کلاس مقاومت وزنی برای رمپ ورودی پارکینگ ها و فضاهای صنعتی مناسب است. گاترهای کلاس C250 تا بیست و پنج تن تحمل بار به ازای محور تایر باد شده دارند. کلاس C250-HD نیز به گاترهای با لبه ی فلزی گفته می شود که برای فضاهای شهری مناسبند و مقاومت بالاتری نسبت به گاترهای C250 معمولی دارند.

4- کلاس مقاومت وزنی D400 و F900 : این گاتر ها برای کاربری های خاص مثل بنادر، فرودگاه ها و سایر محوطه هایی که وسایل بسیار سنگین تردد دارند، مورد استفاده قرار می گیرند.

با استفاده از این بلاگ میتوان به درستی برای خرید گاتر , خرید کانال پیش ساخته اقدام نمود. قیمت گاتر و کانال به جنس درپوش آن بستگی دارد.

انواع گاتر

انواع گاتر پیش ساخته از نظر ابعاد :

انواع گاتر پیش ساخته در سایزهای مختلف تولید می شوند. به طور کلی ابعاد گاترهای پیش ساخته به شرح ذیل می باشد:

 • عرض 12 * ارتفاع 9 سانتیمتر
 • عرض 13 * ارتفاع 5.5 ، 6 ، 10 و 11.5 سانتیمتر
 • عرض 15 * ارتفاع 6 سانتیمتر
 • عرض 16 * ارتفاع 7.5 ، 9.5 ، 15 و 20 سانتیمتر
 • عرض 20 * ارتفاع 14 و 20 سانتیمتر
 • عرض 25 * ارتفاع 10 و 19 سانتیمتر

در هنگام انتخاب سایز گاتر پیش ساخته به این نکته توجه داشته باشید که به طور کلی گاترهای پیش ساخته که بدنه ی آنها از جنس پلیمری ساخته می شود به دلیل صیقلی بودن کف و دیواره ها می توانند آب را با سرعت بیشتری و در مدت زمان کمتری تخلیه کنند. در نتیجه در هنگام طراحی سایز گاتر 2/3 گاترهای سنتی ساخته شده از سنگ یا بتن در نظر گرفته می شود. برای پارکینگ ها معمولا عرض 13 یا 16 سانتیمتر کفایت می کند. طول گاترهای پیش ساخته معمولاً 50 یا 100 سانتیمتر می باشد که به صورت ماژولار در طول دلخواه قابل افزایش است.

با استناد به این مقاله میتوانید به درستی برای خرید گاتر , خرید کانال پیش ساخته اقدام کنید و انتخاب صحیحی داشته باشید.

قیمت گاتر به نوع گریتینگ و درپوش بستگی دارد.

CG0086 پرشین گاتر گاتر پلی آمید استیل چدن گالوانیزه

انواع گاتر پیش ساخته از نظر جنس :

بدنه ی انواع گاتر پیش ساخته عمدتاً از جنس پلی پروپیلن یا PVC ساخته می شود. در بعضی از مدلها یک لبه ی گالوانیزه به عنوان محافظ در دو طرف گاتر و بخش نشیمن گریتینگ نصب می شود. اما جنس درپوش ها می تواند با توجه به کاربری پروژه پلاستیکی یا فلزی باشد. انواع گاتر پیش ساخته از نظر جنس درپوش عبارتند از:

 • گاتر پیش ساخته چدنی
 • گاتر پیش ساخته گالوانیزه
 • گاتر پیش ساخته استیل
 • گاتر پیش ساخته پلی آمید
 • گاتر پیش ساخته PVC
 • گاتر پیش ساخته کامپوزیتی
 • گاتر پیش ساخته پلی پروپیلن

با کمک این محتوا قادر خواهید بود به درستی برای خرید گاتر , خرید کانال اقدام کنید. هزینه قیمت گاتر به گریتینگ آن وابسته است.

CG0079 پرشین گاتر گاتر پلی آمید استیل چدن گالوانیزهCG0101 پرشین گاتر گاتر پلی آمید استیل چدن گالوانیزهCG0076 پرشین گاتر گاتر پلی آمید استیل چدن گالوانیزهCG0073 پرشین گاتر گاتر پلی آمید استیل چدن گالوانیزه

انواع گاتر پیش ساخته از نظر کاربری :

بعد از انتخاب کلاس مقاومت وزنی و ابعاد مورد نیاز برای انواع گاتر پیش ساخته، نوبت به انتخاب جنس درپوش می رسد. در انتخاب درپوش پارامترهای مختلفی در نظر گرفته می شود. از جمله این پارامترها می توان به معماری فضا و انتخاب رنگ و شکل درپوش متناسب با فضای مورد نظر اشاره نمود.

نکته ی دیگری نیز که باید در نظر داشت بحث خورندگی است. در محیطی که کف با مواد اسیدی شستشو می شود حتماً باید از درپوش های پلی آمید یا استیل استفاده نمود. نوع دیگری از گاتر پیش ساخته نیز برای لبه ی سقف های شیب دار به عنوان ناودان تولید می شود که بدون درپوش می باشد و برای جمع آوری آب باران در ساختمان های ویلایی یا سوله کارخانجات کاربرد دارد.

این گاتر از جنس UPVC تولید می شود. با در نظر گرفتن تمامی موارد فوق از میان انواع گاتر پیش ساخته می توان یک گاتر مناسب با نیاز پروژه انتخاب کرد به طوری که تا پایان طول عمر ساختمان گاتر پیش ساخته نیاز به تعویض و تعمیر نداشته باشد.

روش نصب انواع گاتر کانال پیش ساخته آب :

روش نصب گاتر در مدلهای مختلف کانالهای پیش ساخته آب با توجه به ابعاد کانال، محل مورد استفاده و مقاومت وزنی مورد نیاز، نحوۀ ایزولاسیونِ کف، جنس کف تمام شده، محدودیتهای کف سازی، محل و سایز قرارگیری لوله های خروجی و پارامترهای دیگر بسیاری، می تواند متفاوت باشد. در این مقاله سعی داریم با کلیت نصب انواع کانال پیش ساخته آب و کفشورهای خطی تمام استیل، بیشتر آشنا شویم. لازم به ذکر است در هر محله کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما عزیزان در خصوص دیتیل اجرایی و نصب کانالهای پیش ساخته هدایت آب هستند.

با مطالعه این عنوان میتوان برای خرید گاتر , خرید کانال پیش ساخته اقدام کرد. قیمت گاتر به موارد زیادی از جمله جنس درپوش بستگی دارد.

نصب انواع گاتر پیش ساخته نیکول :

در تصویر زیر با چند نمونه از نصب کانال های سری کانتکتو و کنادرین ساخت شرکت نیکول فرانسه آشنا می شویم. اکثر مدلهای ساخت شرکت نیکول قابلیت اتصال به صورت L و T را بدون نیاز به قطعۀ جانبی خاصی دارند. همچنین برای تعبیه خروجی فاضلاب از کف این کانالها معمولاً از قطعۀ واسطه خروجی در سایزهای ۵۸ ، ۶۳ ، ۸۵ ، ۹۰ ، ۱۰۰ ،۱۱۰ و در برخی مدل ها ۱۲۵ یا ۱۶۰ میلیمتر نیز می توان استفاده نمود. کانالهای نیکول سری کانتکتو معمولاً برای فضاهای با تردد عابر پیاده مثل بام، تراس، محوطه، آشپزخانه،موتورخانه، دور استخر، زیر دوش ها و … کاربرد داشته و کانالهای سری کنادرین برای فضاهای ماشین رو با عبور ترافیکی سنگین مثل رمپ ورودی پارکینگ ساختمان ها یا خیابان های شهری و … مورد استفاده قرار می گیرند.

نحوه نصب انواع گاتر پیش ساخته سری TOP-X شرکت هاراتون آلمان :

کانال های سری TOP-X شرکت هاراتون آلمان از جمله پر کاربرد ترین و مقرون به صرفه ترین محصولات این شرکت می باشند. این کانال ها در عرض 12 و ارتفاع 9 سانتیمتر با انواع درپوش پلی پروپیلن، گالوانیزه و استیل تولید می شوند. تنوع گریتینگ، امکان اتصال به صورت L ، T و چهار راهی با استفاده از قطعۀ واسطه، سبکی و کیفیت مطلوب از جمله ویژگی های این دسته از محصولات شرکت هاراتون آلمان است.

گریل چدنی مناسب از نوع چدن چکش خوار بوده و دارای پوشش سراسری رنگ الکترو استاتیک می­باشد. همچنین عاری از خلل و فرج و نقص می­باشد.

گریل پلاستیکی مناسب در برابر عوامل شیمیایی و اشعه UV مقاوم بوده و نباید تغییر خواص و رنگ دهد . همچنین نباید دچار ترک و شکستگی باشد.

گریل استیل مناسب باید از جنس استنلس استیل رده 304 یا رده 316 باشد تا در برابر عوامل شیمیایی، اسید ها و نمک ­ها مقاوم باشد.

گریل گالوانیزه هم باید از نوع گالوانیزه گرم باشد و پوشش دهی به صورت کامل صورت گرفته باشد.

CG0071 پرشین گاتر گاتر پلی آمید استیل چدن گالوانیزه

3 محصول پر فروش انواع گاتر :

1 – معرفی کانال با درپوش ای بی اس ABS : این نوع کانال با ابعاد عرض 10 و ارتفاع 5 سانت , عرض 13 و ارتفاع 6 و 11 سانت در دو رنگ طوسی روشن و مشکی تولید میشوند که از ویژگی های این کانال میتوان به استفاده آن در محیط های باز و زیر نور مستقیم نور خورشید به علت دارا بودن آنتی یو وی نام برد. همچنین این نوع کانال قابل استفاده در دور استخر های سرپوشیده و باز هم دارا هستند و به علت استفاده از مواد اولیه درجه یک از استحکام بسیار بالایی برخوردار هستند و دسته بندی A15 مناسب این کانال میباشد .

2 – معرفی کانال با درپوش پلی آمید PA : این نوع کانال با ابعاد عرض 13 و ارتفاع 6 و 11 سانت , عرض 20 و ارتفاع 14 و 16 سانت در رنگ مشکی تولید میشوند که از ویژگی های این کانال میتوان به استفاده آن در محیط های باز و سرپوشیده و همچنین محیط های با تردد بالا ( پارکینگ ) , در محیط های اسیدی ( موتورخانه ) به علت خاصیت خورده نشدن و ضد اسید بودن پلی آمید و زیر نور مستقیم نور خورشید به علت دارا بودن آنتی یو وی نام برد.

همچنین این نوع کانال قابل استفاده در محوطه و پایین رمپ پارکینگ هم دارا هستند و به علت استفاده از مواد اولیه درجه یک از استحکام بسیار بالایی برخوردار هستند و دسته بندی C250 مناسب این کانال میباشد .

3 – معرفی انواع گاتر با درپوش چدن : این نوع کانال با ابعاد عرض 13 و ارتفاع 6 و 8.5 و 11 سانت , عرض 20 و ارتفاع 14 و 16 سانت در رنگ مشکی تولید میشوند که از ویژگی های این کانال میتوان به استفاده آن در محیط های باز و سرپوشیده و همچنین محیط های با تردد بالا ( پارکینگ ) , با تردد بالا و سنگین و طولانی مدت با توجه با استاندارد های روز اروپا استحکام مثال زدنی دارند.

این مقاله میتوان به درستی برای خرید گاتر , خرید کانال پیش ساخته شما را راهنمایی کند. قیمت گاتر , قیمت کانال پیش ساخته به موارد زیادی از جمله جنس درپوش بستگی دارد.

این مقاله حاصل یک دهه فعالیت و تجربه تیم فنی گروه پرشین گاتر می­باشد و همکاران ما  تمامی این ویژگی­ها را در محصولات این شرکت اجرایی نموده اند تا راحتی و امنیت را برای کابران عزیز فراهم نمایند.

28 comments

 1. Hello to every one, the contents present at this site are
  really awesome for people experience, well, keep up
  the nice work fellows.

 2. شایان عباسی

  بسیار مفید و کاربردی

  1. Admin-2

   ممنون از شما

 3. محمد بیگی

  گاتر ها با کیفیت عالی و به موقع به دستم رسید
  ممنونم

  1. Admin-2

   تشکر از خرید و اعتماد شما

 4. پوریا صالحی

  ممنون از اطلاعات دقیقتون
  آیا گاتر با ابعاد درخواستی هم میسازید؟

  1. Admin-2

   گاتر ها در عرض های 10 و 13 و 20 با ارتفاع های 5 و 6 و 8.5 و 16 سانت موجود میباشند
   درپوش استیل با طرح لیزری قابل ساخت به ابعاد سفارشی شما میباشد

 5. زهره خورشیدی

  فرق استیل 304 و 316 در چیه

  1. Admin-2

   در مقدار خلوص آلیاژ آن میباشد 316 مرغوب تر و گران تر است

 6. alisadeghii

  ممنون از سایت خوبتون
  خیلی دقیق و با جزییات راهنماییم کردن

  1. پرشین گاتر

   سپاس از توجه شما

 7. samsaberii

  به موقع رسید
  کیفیت عالی بود

  1. پرشین گاتر

   بززگوارید

 8. alibegherii

  ersal baray armanestan darid?

  1. پرشین گاتر

   با کارشناسان ما (بخش صادرات در ارتباط باشید)

 9. یاسر

  بلاگ بسیار عالی بود
  تشکر

 10. saghiighasemi

  گاتر عرض 15 سانت با درپوش چدنی موجود دارید؟ یا میسازید؟

  1. پرشین گاتر

   گاتر عرض 15 سانت به علت غیر استاندارد بودن قابل تولید نیستند
   اما گریتینگ چدنی عرض 15 سانت با ضخامن 2 یا 2.5 سانت موجود میباشد

 11. علی سوری

  گاتر سفارشی هم میسازید؟
  متراژ بالا

  1. پرشین گاتر

   سلام
   بله درپوش گاتر با جنس استیل و گالوانیزه گریتینگ سفارشی قابل ساخت میباشند

 12. ali taii

  گریتینگ گالوانیزه کیلویی چند حساب میکنید؟

  1. پرشین گاتر

   وقت بخیر
   گریتینگ گالوانیزه بر اساس متر طول و عرص و سایز چشمه محاسبه میشوند

 13. رحمان1433

  ممنونم از بلاگ فوق العادتون
  بسیار من را راهمایی کرد

  1. پرشین گاتر

   خواهش میکنم باعث افتخار مجموعه ما هست

 14. محمد باقری پور

  گریتینگ استیل با ابعاد 4*22*100 سانتی متر به تعداد 100 عدد میسازید؟

  1. پرشین گاتر

   سلام بله
   برای کسب اطلاعات بیشتر با واحد پشتیبانی و فروش در تماس باشید

 15. صادق پیر دوست

  جنس بدنه گاتر ها چه جنسی میباشد؟

  1. پرشین گاتر

   بدنه تمامی گاتر ها از جنس پلی پروپیلن درجه یک (غیر بازیافتی) در رنگ های مشکی و سفید و طوسی میباشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال فوری به سراسر ایران

پشتیبانی 24 ساعته

تضمین اصالت کالا

پرداخت 100% امن

×